Reference

Petra, 36 let

Absolvovala jsem intenzivní 3-měsíční kurz němčiny s flexikurz.cz před mým nástupem zpět do zaměstnání. Potřebovala jsem intenzivní konverzaci, využila jsem proto balíček Flexi Optimal, s lektorkou jsem si domluvila přímo témata, která mne zajímala. Telefonáty v němčině jsou intenzivní, člověk musí ihned reagovat, živě si pamatuji obavy, když zazvonil v naší kanceláři telefon z Německa a nikomu se ho nechtělo vzít. A já jsem tyto obavy díky flexikurzu.cz zcela ztratila. Navíc velmi oceňuji flexibilitu – nemusím nikam na hodinu dojíždět, telefonát probíhá v klidu domova a v čase, kdy moje batole spí. Minilekce, které dostávám 2-3x týdně mailem, mne donutí se němčině věnovat vícekrát týdně, osvojila jsem si tímto mnoho nových slovíček. Flexikurz.cz mohu doporučit všem maminkám na mateřské dovolené, ale samozřejmě nejenom jim.

Andrea, 38 let

Studuji španělštinu v rámci flexikurz.cz již třetím rokem.Začínala jsem jako mírně pokročilá, po dvou letech jsem úspěšně absolvovala mezinárodní zkoušky v Institutu Cervantes. Zlepšila se hlavně moje mluva, která je velmi plynulá. Díky telefonu (kde je hovor vždy náročnější) umím velmi rychle reagovat na dotazy.  Konverzační intenzitou se nedá srovnat s běžným jazykovým kurzem s 10 studenty. Líbí se mi možnost ovlivnit hodinu a o zvoleném tématu konverzovat zajímavou formou. Rovněž možnost "poskládat" si kurz dle svých časových plánů velmi vítám.

Jan, 33 let

Flexikurz angličtiny mi dal možnost být s tímto jazykem jednoduše a stále v kontaktu, což je pro jeho používání nejdůležitější. Vzhledem k tomu, že neustále cestuji, je to pro mne ideální forma místo docházení na kurzy, protože telefonní hovor, e-mail a sms jsem schopen vyřídit z celé Evropy kdykoli, bez jakýchkoli problémů a zabere to zlomek času. Díky tomu, že po nějaké době výuky nemám problém komunikovat a učit se po telefonu, což považuji za nejtěžší formu komunikace bez mimoverbálního vyjadřování, získal jsem obrovskou sebedůvěru začít komunikovat s kýmkoli při osobním setkání, které je mnohem jednodušší. Po necelém roce výuky se cítím mnohem dál než za posledních 5 let pokusů o navštěvování klasických kurzů. Díky za tuto skvělou zkušenost!

Tom, 39 let

Již rok a půl probíhá minimálně dvakrát za týden moje konverzace v němčině s „mojí“ lektorkou. Když jsem byl zpočátku osloven s možností výuky po telefonu měl jsem obavu a nedovedl jsem si představit delší telefonický rozhovor v cizím jazyce. Dnes mi vůbec nepřijde, že někdy mluvíme více jak 20 minut. Obrovskou výhodou je pravidelná konverzace a postupné automatizování častých slovních spojení, obyčejná hovorová témata z každodenního života, možnost ovlivnit témata hovoru, každá sebemenší příprava na telefonický hovor znamená „učení“ nových slovních spojení. Pro mě osobně je největší výhodou časová flexibilita a hlavně v momentě, kdy se nestačím připravit na lekci si můžu s lektorkou jen tak povídat o běžném pracovním či soukromém programu. Nedovedl jsem si představit, že se na hovor budu těšit………

Dana, 45 let

Flexikurzem (ruština) jsem doslova nadšena!  Ze začátku jsem měla obavy, protože jde o naprosto netypickou formu výuky, ale mé obavy se rozplynuly během první minuty hovoru. Vše probíhá v klidu, protože čas si určuji já. Na domácí úkol i na zopakování probrané látky mám dost času - celý týden. Nemohu nic jiného než všem vřele doporučit.

Radka, 41 let

Jsem nyní na mateřské dovolené, takže jsem hledala nějakou formu výuky anglického jazyka, kde bych se mohla bez většího časového zatížení věnovat jak výuce, tak i péči o miminko. Jsem nadšena, flexikurz je přesně to, co jsem hledala. Domluvím si telefonát podle svého programu, ze začáku jsem měla občas výčitky, když jsem na poslední chvíli lekci zrušila nebo posunula, jelikož mi miminko neusnulo nebo nastal jiný problém. Lektorka Andrea se vždy přizpůsobí mému programu, vždy je velmi milá a má profesionální přístup. Dostávám e-mailem 1-2x týdně lekci s domácími úkoly vždy na základě poslední probrané látky, takže procvičíme vše nové a zopakujeme to, co jsem neuměla. Myslela jsem, že 15-20 minut konverzace bude málo na to, abych se něco naučila či pochopila, ale tyto konverzace jsou tak intenzivní, stále hovoříme, musím ihned reagovat na dotazy. Ve výuce chci určitě pokračovat, je to skvělé :-) Nedovedu si nyní vůbec představit, že bych musela někam dojíždět na hodinu.